Geçmişten Geleceğe Eczacılık

Flash Player Yüklü Değil
Flash Player İndir

Eczacılar reçetelerde doktorlarca istenen hazır ilaçları müşteriye satar, hazırlanması gerekli ilaçları hazırlar, reçetesiz satılan ilaçlar konusunda müşterileri uyarır.

Eczacılık Mesleği Detayları..

Koleksiyon nedir ve niçin yapılır?

Koleksiyonculuk hayatta insana ne kazandırır ?

Koleksiyonculuğun insana kazandırdığı şeylerin başında disiplin gelir. Koleksiyoncu olan bir kişi koleksiyonunu düzenleyip,koruma,temizleme,ta snifleme işlemlerini öğrenmiştir. Bu yüzden yaşamındaki diğer işlerde de aynı şeyleri doğal olarak yapar. Bunu yaparken kendisi de farkında olmaz. Bir başka konu, ilgilendiği konunun derinliğine iner. Örneğin metal para ile uğraşıyor ise metallerin renklerini, nasıl temizleneceklerini, sesini, nasıl okside olduğunu, alaşımların dayanıklılığını vb. öğrenir.Yeri geldiğinde bu bilgileri uygular ya da çevresine öneride bulunabilir.
Başka bir yönü bilgi edinmesidir. Zaten insanlar sürekli bilgi edinme uğraşı içindedirler. Koleksiyonculuk bu işi kategorize eder. Yani yön verir. Para ya da pulların üzerindeki çeşitli verileri değerlendirebilmek için bilgili olmak gerekir. Ne gibi ? paranın üzerindeki bir devlet ismini bilmek zorundasınız ki, o devletin paralarının yanına yerleştirin. Pulun üzerindeki kişinin kim olduğunu merak edersiniz, ansiklopediden bakınca o kişinin o devletin kurucusu olduğunu öğrenirsiniz. Bir paranın üzerinde arma vardır, bayrağı vardır. Siz bunu koleksiyonculuktan dolayı bilirsiniz. Boğazdan geçen bir geminin arka direğindeki bayrağı görünce hangi devlete ait olduğunu hemen anlarsınız. Çevrenizde birçok kişi bunu bilemez. Bunun örnekleri çoğaltılabilir.
Bir başka konu insanlarla iletişim konusu olmasıdır. Koleksiyonculuk sayesinde Türk ya da yabancı birçok kişi ile iletişim kurulabilir. Dünyada herkesin bu konuyla ilgilenme yapısı vardır. Yani insanlar yaratılışlarında koleksiyonun gerektirdiği özelliklere çok değişik oranlarda da olsa sahiptirler. Ayrıca sizin genel bilgileriniz ile de iletişim derinleşir. İnsanların boş zamanlarını, toplum ile uyumlu bir yönde değerlendirdiği için, koleksiyonculuk beyin ve beden deşarjını en iyi şekilde yapar. Bunun başka çeşitleri de spor ve müzik ile uğraşmaktır. Ama spor ve müzikte ara vermek kondisyonu düşürür. Koleksiyonculukta ise kaldığı yerden devam eder. Yaşı yoktur, sınırı vardır. Her yaşta yapılabilir, cebimizle ve parçanın nadirliği ile sınırlıdır. Ayrıca hem koleksiyon yapıp hem de müzik ya da spor ile uğraşılabilir.

Yerel Gazoz ve Kola Şişesi Koleksiyonu CocaCola Hikayesi

Tolga Acar Kimdir?Fotoğraflarla Tolga Acar

Flash Player Yüklü Değil
Flash Player İndir

Tolga ACAR 19/05/1971 yılında Trabzon'da dünyaya gelmiştir. İlkokul , ortaokul ve Lise Trabzon'da tamamlamış.Eğitiminin devamını İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesini bitirerek tamamlamıştır. Uzun yıllar Hedef Alliance Ecza deposunda yönetici olarak çalışmıştır. 2006 yılında şu anda başında olduğu Zeynep Eczanesi açmıştır.

Devam..

Basında Tolga Acar Koleksiyonu

tolgaacar koleksiyon

Karikatürler Bölümü Video Bölümü
Flash Player Yüklü Değil
Flash Player İndir


Basında Biz

İstanbul Life Dergisi Röportajı
Bu ay, herkesin hafızalarında yer eden tebessüm bırakan, nostajik içeçek 'GAZOZ' un hikayesine yer veren İstanbul Life dergisi Tolga Acar’a ait 700 şişelik yaklaşık 250 farklı markaya ait koleksiyona yer verdi. ...

Bir Sağlık Mirası Şehir BERGAMA
Bergama, iki bin yıldır aynı adı korumuş ender kentlerden biridir. Bergama Krallığı'nın başkentidir....

Tolga Acar ile Röportaj
Tolga Acar'ın şişe koleksiyonu hakkında yapılan keyifli röportaj ve detayları...

Doktordan çekinen hasta eczacıyı daha yakın buluyor
Hastalar ilaç almak için gittikleri eczanede eczacıyı şık ve temiz görmek istiyor. Doktorlarla konuşmaya çekinen hastalar bunun aksine eczacıyı kendine daha yakın bularak her şeyi sormak istiyor. Hastalar "bu ilaç yok" sözünden hoşlanmıyor. İstanbul Ulus'taki Yasemin Eczanesi hastalarla a...

İstanbul Hava Durumu

ISTANBUL

Kullanıcı Girişi
Kullanıcı Adı
Şifre
Beni Hatırla

©copyright; 2012 Tolga Acar.Tüm Hakları Saklıdır. . Web Tasarım